Tekstide, fotode ja muude materjalide kopeerimine on omaniku loata keelatud. Kui soovid mõnda fotot või materjali kasutada, siis palun võta ühendust.

Kevadised fotokonkursid

Nii palju, kui on inimesi, on ka erinevaid arvamusi. Minu arvates on kevad üks ilusamaid aastaaegu – linnud rändavad tagasi, terve talve maganud loodus hakkab ärkama ja tärkama, talveund maganud loomad ärkavad, ülejäänud metsaelukad aktiveeruvad. Linnud laulavad, liblikad lendavad, mesilased sumisevad ja putukad turnivad rohukõrte peal. Minu kevade-armastust toetab ka fakt, et just kevadeti on korraga käimas harukordselt palju erinevaid fotokonkursse.

Üldiselt olen ma inimene, kellele meeldib teisi julgustada ja kannustada. Sestap julgustan ma teid – saatke oma fotosid konkurssidele, proovige kätt ja te võite üllatuda. Kunagi ei tea, millal just teie foto võib žüriile või publikule kustumatu mulje jätta. Selleks, et konkursside leidmist veidi hõlpsamaks teha, loetlen ma siin üles mõned konkursid, millel ma isegi täie tõsidusega osalen või osaleda plaanin.

 1. Fotokonkurss “Kevad südames”
  Info ja registreerimine (https://fotojutud.ee/konkurss/kevad-sydames/?contest=contest-condition)
  Tööde esitamise tähtaeg on 20. märts kuni 30. aprill, oodatud on kevadeteemalised fotod, mis on tehtud Eestis. Žüriisse kuuluvad Terje Talts, Assar Jõepera, Jan Lepamaa, Peep Sooman ja Priit Tammjärv. Auhinnad on välja pannud Fotoluks.
 2. Fotokonkurss “Metsik linn”
  Info ja registreerimie
  (http://loodusfestival.ee/fotokonkurss-metsik-linn-1)
  Tööde esitamise tähtaeg on 1. aprill kuni 16. mai, oodatud on fotod, mis kujutavad linnaloodust, linna ja inimasustuse sümbioosi. Žüriisse kuuluvad Piret Eensoo, Rene Jakobson, Kaisa Keizars-Aron, Ingmar Muusikus, Kerttu Taggo ja Urmas Tartes. 20 parimat tööd kuvatakse terve suve Tartu Ülikooli Botaanikaaias.
 3. Ülemaailmne makrofoto konkurss “Taimed ja lilled”
  Info ja registreerimine
  (https://www.photocrowd.com/photo-competitions/macro-plants-and-flowers-macro-photo-contest-11290/)
  Tööde esitamise tähtaeg on 18. mai 2021. Oodatud on makrofotod pisikestest taimedest, lilledest ja floorast. Fotosid hindab kohtunik Kathleen Clemons, ühtlasi toimub ka rahvahääletus.
 4. Ülemaailmne fotokonkurss “Suverõõmud”
  Info ja registreerimine
  (https://www.studentfilmmakers.com/joy-of-summer-photography-contest-2021/)
  Tööde esitamise tähtaeg on 20. juuni kuni 22. september.
  See fotokonkurss on üsna abstraktne ja mõeldud sisuliselt igaühele – ainukene kriteerium esitatud töödele on see, et nad peavad peegeldama suverõõmu. Oodatud on igal tasemel ja mistahes seadmega tehtud fotod.

Selge on see, et fotokonkurssidel – liiatigi veel globaalsetel – on tuhandeid ja kümneid tuhandeid osalejaid. Poodiumikohti on seevastu aga mõned üksikud. Võiduvõimalused on isegi kõige kõrgema tasemega professionaalide puhul kaduvväiksed, kuid jänesed šampust ei joo ja julge hundi rind on…kas rasvane või haavleid täis, jäägu see Teie otsustada. Selge on see, et kes ei proovi, see ka ei võida!