Tekstide, fotode ja muude materjalide kopeerimine on omaniku loata keelatud. Kui soovid mõnda fotot või materjali kasutada, siis palun võta ühendust.

Kui ei ole midagi pildistada…

Kui fotograaf ütleb, et ta ei leia midagi, mida pildistada, siis on aeg kaamera kapi peale seisma panna ja uus hobi valida. Nii lihtne see ongi.

See võib kõlada küll karmilt ja armutult, aga sellisel juhul on see inimene komistanud vale hobi otsa. Sellist hetke pole olemas, kui maailmas pole ühtegi asja, mida pildile jäädvustada. Mõistagi on igal loomeinimesel omad hetked, mil töö ei suju nii hästi, kui tahaks. Kirjanikel on loomekriisid, samuti ei ole maalikunstnik alati oma tööga rahul. Sellistest momentidest tuleb end aga läbi närida ja leida see miski, mida pildistada.

Pildistamise puhul on kogu saladus selles, et pildistada saab absoluutselt kõike ja absoluutselt igaühte. Tuleb lihtsalt leida see moment, see vaatenurk ja moodus anda pildi vaatajale edasi mingi tunne, mingi emotsioon või uus vaatenurk. Lühidalt öeldes – fotograafi tööks on anda pildi vaatajale põhjus seda pilti vaadata. Mõnede piltide puhul tuleb selleks appi võtta kogu kotitäis imevigureid – huvitav kompositsioon, õige nurga all langev valgus, korrektne ja pildi sisule vastav järeltöötlus ja pildi esitlemise keskkond.

Miks pildistada tee peal vedelevat käbi, rannaliival vedelevat kivihunnikut, kooruva värviga pistikupesa või ühteainsat, tuules õõtsuvat heinakõrt? Vastus on emotsioon. Anna põhjus inimesele seda pilti vaadata ja sinu töö fotograafina on tehtud. Toodud näidetele võiks lisada veel tuhat tühist ja igapäevast asja, millele me tänaval või looduses liikudes tähelepanugi ei pööra – aga igaühest neist on võimalik teha lummav pilt.

Sellises loomekriisis tuleks paar korda sügavalt sisse ja välja hingata ja oma sisetunnet usaldada. Katsetada. Proovida. Järgmine kord küsi endalt küsimus:
“Aga mis siis, kui prooviks seda pildistada hoopis nii?”
Igal fotograafil on paremaid ja kehvemaid päevi, kuid sellest küsimusest ja suhtumisest juhindudes ei saa sul kunagi olema päeva, kus sul mitte midagi pildistada pole.