Tekstide, fotode ja muude materjalide kopeerimine on omaniku loata keelatud. Kui soovid mõnda fotot või materjali kasutada, siis palun võta ühendust.

Kuidas pildistada lemmiklooma?

See on küsimus, mis on ajast aega vaevanud pea igat loomaomanikku, kaasa arvatud mind ennast. Kuidas teha enda parimast sõbrast selline roosamanna-nunnu ja naljakas pilt, mis facebookis laineid lööks ja tuhandeid “laike” korjaks? Koostasin kiire spikri koos armsate näidisfotodega:

Väldi…

…telefoniga pildistamist. Ma tean, et telefonikaamerate kvaliteet on tõusnud ja et ka nutifotograafia on fotograafia, kuid parimate tulemuste jaoks haara pisut mõistlikum aparaat.

…toas pildistamist. Väga nunnu on see, kui kiisu oma pesakeses tudub või kui kutsikas on otse toidukaussi magama jäänud, kuid üheksal juhul kümnest ei ole tubane valgus piisav, et ilus foto kätte saada.

…telefoniga toas pildistamist. Ei hakka pikemalt seletama, judin käib üle selja.

…looma hirmutamist. Mõned loomad võivad karta kaamera plõksumist, liiga ligidale tikkumist või kaamerat ennast. Arvesta, et tegemist on elusolendiga ja tema heaolu on esimesel kohal.

Kindlasti tuleks…

…luua loomaga side. Kui sa pildistad võõrast looma, siis saa temaga esmalt sõbraks. Las ta nuusutab sind, tutvub sinuga, harjub olukorraga. Silita teda ja leia temaga ühine keel.

…aktiivsemad loomad ära väsitada. Mitte miski pole keerulisem, kui paaniliselt nihelevast ja ringi jooksvast kutsikast malbe portreepildi saamine. Enne selliste piltide tegemist tasuks hüperaktiivne loomake mängides ja mürades maha rahustada. See aga ei tähenda, et selleks ajaks kaamera peaks nurka heitma – mängimise, jooksmise ja müramise ajal tekivadki kõige lahedamad pildimomendid.

…laskuda loomaga samale tasemele. Keegi ei taha vaadata fotot looma seljast ja pealaest. Lasku oma kaameraga neljakäpukile ja säti kaamera täpselt tema silmade kõrgusele.

…sättida fookuspunktiks looma silmad. Just nagu kõikidel elusolenditel, peab ka loomadel olema fotol kõige teravam koht silmad. See paneb foto elama, annab pildile sügavust ja kannab endas looma iseloomu.

…meeles pidada looma vajadusi. Kesksuvel kaamera ees möllates, joostes ja mängides ei tohi unustada joogikaussi ja puhast vett. Samuti vajab iga loom puhkepausi maha rahunemiseks.

…meeles pidada kõiki muid fotograafiaga seotud reegleid, mida sa õppinud oled. Lisaks selgele ja õige nurga alt tehtud fotole vajad sa veel muuhulgas korrektset valgust, õiget kompositsiooni ja järeltöötlust.

Ära unusta, et loomafoto peab ka midagi tähendama. See peab endas kandma mingit omadust, mingit väärtust. Iga loomafoto peaks pakatama just selle looma iseloomust. Põõsa all magav Inglise buldog, kes on maailma kõige laisem ja unisem tegelane. Jooksu pealt tabatud kaadrid koerast, kes ei seisa pudeliski paigal. Väljapeetud, kõrgid ja stiilsed fotod kassist, kes on võitnud mitu-mitu näitust… Kui sa vaatad loomafotot, siis pead sa ainsa pilguga teada saama, milline see loom on ja kuidas ta käitub. Paljud inimesed oskavad pildistada mingit looma. Palju raskem ülesanne on aga pildistada ühte kindla iseloomuga ja hoiakuga looma.

Rõõmsate katsetamisteni!