Tekstide, fotode ja muude materjalide kopeerimine on omaniku loata keelatud. Kui soovid mõnda fotot või materjali kasutada, siis palun võta ühendust.

Mu kaameral said värvid otsa!

Muidugi mõista pole see tegelikult võimalik, et kaameral värvid otsa saavad, aga kunstilistel eesmärkidel on seda vahest tore teeselda. Tegelikult olen ma üks nendest fotograafidest, kes mustvalgeid ja ühevärvilisi fotosid eriti ei teegi. Kui aga see õnnis päev kord saabub, siis jään ma alati tulemusega rahule, see on justkui paleti värskendus ja tibatilluke fotograafia alane “restart”. Mustvalgete ja ühevärviliste fotodega on võimalik edasi anda väga tugevat, melanhoolset ja nostalgilist, vana aja hõngu. Oled sa varem märganud, et valdav enamik fotosid vanadest majadest, vanadest inimestest ja lagunenud, maha jäetud kohtadest on mustvalged või peaaegu olematu värviküllastusega? Nüüd siis tead, et selle põhjuseks on jõulise emotsiooni saavutamine.

Mustvalge tähendust teavad ilmselt kõik – see on foto, mis koosneb ainult mustast ja valgest värvist ja nende varjunditest, ehk hallist.

Ühevärviline foto koosneb seevastu ainult ühest värvist ja selle erinevatest varjunditest.

Lisaks mustvalgele ja ühevärvilisele fotole on veel üks, veidi malbem ja rahustavam lahendus – madal värviküllastus. Selliste fotode puhul on küll kõik värvid ja varjundid esindatud, kuid nende küllastus on viidud nii madalale, et efekt meenutab kohati mustvalget fotot.

Pealtnäha on tegemist lihtsa ja kergelt õpitava fotograafiaharuga, kuid päris nii ei pruugi see tegelikult olla. Mustvalge foto ei sünni kaugeltki mitte nii lihtsa vaevaga, et muudad photoshopis pildi mustvalgeks ja asi korras. Sellise tonaalsuse ja emotsiooniga fotod vajavad väga hoolikat kontrasti, valguse, varjude ja teravuse kombineerimist. Ilusa mustvalge või ühevärvilise foto saavutamine võib võtta omajagu aega, kuid see-eest on tulemus sedavõrd rahuldavam. Selle jutuga ei ole mul muidugi kavas kedagi ära hirmutada. Kõik on õpitav ja katsetamine ja harjutamine viivad alati tulemuseni.